Translate

середа, 21 жовтня 2015 р.

М.-Коцюбинська селищна рада. Хронологічний календар. Літопис за 2003 рік.

                     

                     Михайло-Коцюбинська селищна рада :

Населений пункт - Михайло-Коцюбинське.
Станом на 01.01.2002 : кількість дворів – 1248, населення – 3025.

           Михайло-Коцюбинське (до 1935 р. – Козел) – селище міського типу Чернігівського району (з 1960 р.), центр селищної ради. Розташоване за 20 км від залізничної станції Чернігів. Вперше згадується в писемних джерелах у 1667 році.
                У О. Русова є згадка про р. Козел, яка протікала в густих лісах на захід від Чернігова. Можливо, саме від неї і походить  стара назва селища – Козел. У книзі Філарета (Гумілевського) знаходимо пояснення виникнення поселення : «По самому названию поселение древнее, не гетманское, которому известен кацап, а не козел; и как древнее имение епископской  кафедры, поселение дотатарское. Потому оно конечно было в числе сел опустошеннях в 1148 г…. Пустым оно было в это время оттого, что при Брюховецком опустошены были многия села около Чернигова, как и самый Чернигов».
                 Належало чернігівському Борисоглібському  монастиреві. У 18 столітті входило до Любецької сотні  Чернігівського полку. З 1782 року центр Козлянської волості  Чернігівського повіту. В 1923 році створено Козлянський район. У 1935 році село було перейменовано на честь класика  української літератури М. М. Коцюбинського і з того часу також називається район  - Михайло-Коцюбинський. У різний час видавалися газети «Колгоспний комсомол», «Колгоспний шлях», «Колгоспна правда». У грудні 1962 року М.-Коцюбинський район ліквідований, а з 1963 року селище у складі Чернігівського району.
                Поблизу селища виявлені поселення періоду Київської Русі ( Х – ХІІІ ст.).

                                                  Визначні дати і події

                       Сільгосппідприємство
1929 р. – створено сільгосппідприємство імені Войкова, ксп. ім. Т. Г. Шевченка ( перший голова Дуля Петро Пантелійович), колгосп – «16-річчя Жовтня» (голова Донець П. І.).

У 1931 році вперше у районі два колгоспи ім. Войкова та ім. Т. Г. Шевченка об’єднались в один – ім. Войкова, а в грудні 1963 року приєднався «16-річчя Жовтня».
                         Освіта
1847 р. – діє «приходское училище палати государственных имуществ”. З 12 грудня 1868 р. отримало статус земської школи.

1878 р. – при Петропавлівській церкві діє школа.

1927 р. – приміщення Покровської церкви перебудовано на школу, школа стає семирічкою, а з 1977 р. тут розміщується Будинок піонерів.

1935 р. – відкрито десятирічну школу.

1976 р., 1 вересня – відкрито нове приміщення школи.

1995 р., 1 вересня – урочисто відкрито добудоване сучасне приміщенні школи.

2002 р., серпень – розпорядженням голови облдержадміністрації в смт. М-Коцюбинське 
        1 вересня відкривається гімназія.                                     

                         Заклади культури
1894 р. – відкрито першу в повіті сільську бібліотеку, книги для якої були подаровані 
Санкт-Петербурзьким комітетом грамотності.

1921 р. – відкрито колбуд і бібліотеку.

1940 р. – відкрито Будинок культури.

1957 р., січень – в артілі ім. Войкова відкрито колгоспний клуб. Районна газета повідомляє, що для придбання культінвентаря правління колгоспу відпустило кошти, на які закуплено шахи, шашки, доміно, радіоприймач «Дніпро» та укомплектовано колгоспну бібліотеку.

1976 р. -  відкрито історичний музей.

1990 р., листопад – відкрито нове приміщення Будинку культури.

                          Заклади медицини
1864 р. – відкрито лікарню.

1892 р. – відкрито Козлянську медичну дільницю з земською лікарнею на шість ліжок.

1921 р. – відкрито аптеку.

1991 р., квітень – відкрито нове приміщення поліклініки.

1993 р. , грудень – відкрилось нове приміщення аптеки.

                           Церква
1739 р. – у с. Козел існувало дві церкви: Петропавлівська – належала козакам Козлянського куреня і Дмитрівська ( пізніше замінена на Покровську) – належала поселянам архієрейської кафедри.

1992 р. – зареєстровано статут релігійної громади.

1993 р., жовтень – на свято Покрови в селищі освячено церкву. На освячення храму прибув  митрополит Чернігівський і Ніжинський Антоній.

                         Спортивні досягнення
1955 р, лютий – на районних лижних змаганнях піонерів на приз газети «Пионерская правда» серед піонерів старшої групи (13-14 років) по бігу на лижах на дистанції 3 км перемогла команда М.-Коцюбинської школи. Відзначився Скидан Анатолій. У бігу на 2 км відзначились учні Огієнко Валентина і Косач Марія.

1956 р, березень – на районних змаганнях учнів 8-10 класів з лижного спорту перше місце серед дівчат зайняла М.-Коцюбинська школа.

1958 р., квітень – почались роботи по спорудженню стадіону в райцентрі.

1958 р, серпень – Ніна Лугина серед дівчат шкільного віку тримає першість по стрибках у довжину.

1960 р., січень – на районних стрілецьких змаганнях з малокаліберної гвинтівки учень школи          М. Миненок зайняв перше місце.

1967 р., червень – на районній спартакіаді з легкої атлетики учнів середніх шкіл перше місце посіла команда М.-Коцюбинської школи. Відзначились Анатолій Донець та Олександра Смолянич. 

1969 р., травень – командну першість у районі по легкій атлетиці, як і минулого року, вибороли коцюбинці. Першими були: по стрибках у висоту - Валентина Кулак, по бігу – Олександра Смолянич.

1971 р., січень – на змаганні юних лижників на першість середніх шкіл району у загальнокомандному заліку перше місце посіла шкільна команда. Відзначились – Ніна Агієнко, Тетяна Науменко, Станіслав Шамонаєв, Анатолій Кучинський.

1972 р. – футбольна команда селища «Мотор» ( відділення «Сільгосптехніка») – волонтер кубка району, у 1973 р. – чемпіон району з футболу.

1972 р., серпень – у селищі відбулось районне спортивне свято, у якому взяли участь найсильніші спортсмени сільгосппідприємств і промислових підприємств району, у змаганні з тенісу першими були Ніна Агієнко та Микола Помпа, які представляли відділення «Сільгосптехніка».

1975 р., лютий – лижна шкільна команда зайняла перше місце на районній спартакіаді серед середніх шкіл.

1975 р., травень – команда представників М.-Коцюбинського відділення «Сільгосптехніка» зайняла перше місце на районних змаганнях з шашок, у червні – на районних змаганнях з велоспорту. У січні 1974 року лижна команда здобула першість у районі з лижного спорту, а серед чоловіків перше місце зайняв Михайло Полевик.

1975 р., вересень – на районних спортивних змаганнях командну першість серед середніх шкіл здобула команда М.-Коцюбинської школи ( вчитель фізичного виховання М. І. Шпак), у жовтні шкільна команда зайняла перше місце на районних змаганнях з легкої атлетики.

1975 р., листопад – спортсмени М.-Коцюбинського зайняли перше місце на районному змаганні з шахів і шашок на призи Героя Соціалістичної Праці, голови колгоспу «Дружба» В. Д. Луговського. Чемпіоном з шахів став ветеринарний лікар В. А. Ворох, серед жінок першість з шашок виборола Любов Пузан з М.-Коцюбинського відділення «Сільгосптехніка».

1979 р., жовтень – збудовано новий стадіон.

1980 р., червень – районна газета повідомляє, що учні школи вже 15 років на чолі турнірної таблиці спартакіади шкіл району (вчителі фізичного виховання Шпак Микола Ілліч та Лідія Павлівна).

1982 р., березень – Олексій Науменко, уродженець селища, майстер спорту, другий на чемпіонаті України з велоспорту, зайняв третє місце у Всесоюзному велокросі.

1983 р., червень – у обласних змаганнях «Старти надій» шкільна команда посіла перше місце з гімнастики та метань, а шестикласники зайняли перше загальнокомандне місце.

1984 р., січень – учні школи Ольга Шкардибарда та Петро Науменко зайняли перше місце на районних лижних змаганнях.

1984 р., квітень – школа завоювала командну першість у легкоатлетичному кросі на приз районної газети, а в червні стала першою у районній спартакіаді школярів серед середніх шкіл.

1985 р., березень – на обласних змаганнях з ковзанярського спорту чемпіонами в особистому заліку стали Олексій Науменко, Інна Тарарака, Михайло Полуян та Олег Кудрявцев з 
 М.-Коцюбинського.

1993 р., грудень – команда школи перемогла на першості району з шахів серед середніх шкіл.

1994 р., листопад – на першості району серед учнів середніх шкіл з шахів перше місце здобула команда М.-Коцюбинської школи.

1998 р., квітень – на районному весняному легкоатлетичному кросі Анатолій Полуян став чемпіоном на дистанції 1 км серед юнаків середніх шкіл. Олена Жибер стала чемпіонкою на 1 км дистанції серед дівчат ( 1983-1984 р.р.) середніх шкіл.

1998 р., травень – шкільна футбольна команда стала призером районного турніру «Шкіряний м’яч».

1999 р., квітень – на змаганнях першості облради «Україна» з легкоатлетичного кросу першість здобули у своїх вікових групах учні школи Дмитро Артьомін та Павло Кирієнко.

1999 р., жовтень – на чемпіонаті району з легкоатлетичного кросу Красько Віталій зайняв перше місце у своїй віковій групі (1986-1987 р.н.) на дистанції 1 км.

2000 р., січень – на відкритому чемпіонаті й першості облради ДСТ «Україна» з лижних гонок по програмі других зимових молодіжних ігор України учні школи Дмитро Артьомін, Олександр Новиков зайняли перші місця у своїх вікових групах на дистанціях 3 і 5 км.

                                           Хронологічний календар
 1897 р. – у с. Козел знайдено скарб – 460 срібних польських, датських, голландських, іспанських та інших західноєвропейських монет ХVІІ століття.

1927 р., липень – у селі відбулось свято - День кооперації.

1927 р., 10 липня – відбулось урочисте закладання районного агрономічного будинку.

1927 р., жовтень – при Комітеті незаможних селян організувалося машинне товариство – придбали декілька віялок, молотарки.

1927 р., листопад – відкривається хата-читальна на другому кутку села, діє сільбуд. Село передплачує 68 примірників газет.

1928 р., лютий – у селі працює телефон.

1930 р., березень – відбулась антирелігійна виставка, на якій експонували муміфікований труп    Я. Я. Лизогуба, колишнього Городнянського повітового судді. Перша виставка відбулася у 1924 році.

1930 р. – у селі з’явились перші трактори.

1932 р., лютий – колгоспниця Н. І. Науменко, член сільради, ударниця, премійована за ударну роботу.

1932 р., серпень – колгосп ім. Войкова – перший у районі по підготовці до осінньої сівби.

1935 р. – організовано фізкультурний майданчик.

1936 р., 2 травня – проведено районну олімпіаду самодіяльного мистецтва. Серед переможців гурток М.-Коцюбинської школи, який візьме участь в обласній олімпіаді.

1936 р., червень – новоорганізована районна бібліотека налічує 2632 книги. Організовано пересувну бібліотеку.

1939 р. – у с. М.-Коцюбинське переведено МТС з с. Ковпита.

1943 р., 20 вересня – село звільнено від німецької окупації.

1944 р., грудень – у районному центрі з 5-го по 15-те грудня проведено кінофестиваль нових художніх звукових фільмів.

1948 р., 1 січня – відкрито районний магазин.

1950 р., листопад – відкрився книжковий магазин.

1950 р., грудень – відкрився райунівермаг.

1951 р. – у с. М.-Коцюбинське відбулась сільськогосподарська виставка.

1955 р., грудень – розпочато торгівлю у новозбудованому культмазі.

1956 р., січень – часті гості на сцені районного Будинку культури артисти Чернігівського обласного музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

1956 р., червень – на сцені районного Будинку культури виступили артисти Володимирського театру імені А. В. Луначарського з постановою драми Маміна-Сибіряка «На золотому дні». 
У серпні 1981 року з виставою «Ретро»  виступив колектив Башкирського російського драматичного театру.

1959- 1967 р.р – забруковано центр селища.

1959 р., березень – районна газета друкує замітку  обліковця колгоспу О. Хонька «Ларьок без продавця» : «У артілі імені Шевченка почав працювати ларьок без продавця, організований 
М.-Коцюбинським сільСТ. У продажі є зошити, олівці, цигарки, мило, нитки, голки та інші предмети першої необхідності. Тут же знаходиться і каса, куди вносяться гроші за куплений товар».

1961 р., січень – районна газета друкує замітку «Нове у зв’язку» : «В районній конторі зв’язку встановлено комутатор з центральною батареєю. В зв’язку з цим в установах та організаціях райцентру та ближніх селах ручні телефонні апарати замінені на автоматичні. В лютому цього року почне діяти автоматична телефонна станція. Вона забезпечуватиме абонентам телефонний зв’язок без допомоги телефоністок».

1964 р., квітень – районна газета повідомляє, що в М.-Коцюбинському діє третій рік районна середня заочна школа.

1964 р., травень – у районній газеті друкується вірш А. Рожаліна «Сповідь», присвячений земляку з с. М.-Коцюбинське, штурману Василю Михайловичу Паньку, що поліг у бою з фашистськими загарбниками.

1966 р., березень – вручено значки «Почесний донор СРСР» лікарю С. І. Маслову та фельдшеру Д. К. Колотіній з смт. М.-Коцюбинське.

1966 р., березень – у селищі стала до ладу нова баня.

1966 р., травень – перше місце в змаганнях санітарних постів шкіл району завоювали члени санітарного поста М.-Коцюбинської середньої школи. У травні 1967 р. підтвердили свою першість.

1967 р. – на честь загиблих на фронтах Великої Вітчизняної війни воїнів-односельців
 (400 чоловік) у парку споруджено Меморіальний комплекс.

1968 р. – створено М.-Коцюбинське міжгосподарське лісництво, згідно рішення 11-ти сільгосппідприємств району для об’єднання своїх спільних ресурсів і резервів, для планового ведення лісового господарства.

1971 р., січень – районна газета повідомляє, що у 1971 році буде збудована нова шосейна асфальтована стрічка більше 6 км від селища М.-Коцюбинське на Левковичі.

1971 р., червень – команда краєзнавців школи стала переможцем на перших змаганнях району юних краєзнавців.

1971 р. – депутатом обласної ради обрано Руденко Олександра Федоровича – працівника відділення «Сільгосптехніка» смт. М.-Коцюбинське.

1972 р., серпень – у селищі відкрито новий двоповерховий комбінат побутових послуг.

1972 р., листопад – у селищі відкрито музей-кімнтау письменника Михайла Коцюбинського, іменем якого названо селище.

1974 р., січень – переможцем у районному соцзмаганні за 1973-й рік визнано спецгосп 
 ім. Войкова за збільшення виробництва і заготівель м’яса.

1974 р., січень – у селищі відбувся мітинг, присвячений 80-річчю з дня народження українського поета В. М. Блакитного. З цієї нагоди встановлено меморіальну дошку, яка сповіщає: « В селищі Михайло-Коцюбинське народився і жив до 1909 року відомий український письменник                    В. М. Блакитний ( Елланський)».

1974 р., червень – у Будинку культури протягом тижня експонувалась художня виставка місцевих самодіяльних художників.

1974 р., листопад – районна газета повідомляє, що в селищі 15 років діє добровільна народна дружина.

1975 р., лютий – шкільна стінна газета «Зміна» одержала першу премію у районному конкурсі стінних газет.

1975 р., серпень – Почесною грамотою ЦК ЛКСМу за зайняте третє місце нагороджено механізований загін М.-Коцюбинського відділення «Сільгосптехніка» на чолі з
 О. Орішком за дострокове і високоякісне виконання планів механізованих робіт по 
докорінному поліпшенню і підвищенню родючості земель за перше півріччя 1975 р.

1976 р., липень – на базі М.-Коцюбинського відділення «Сільгосптехніка» відбулась обласна нарада-семінар заступників керуючих райоб’єднаннями і відділеннями «Сільгосптехніка» по механізованих роботах.

1977 р., вересень – у селищі відкрився перший в області меблевий магазин.

1978 р., січень – ксп. ім. Войкова нагороджений перехідним Червоним прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ за підсумками Всесоюзного соцзмагання і успішне виконання народногосподарського плану за 1977 рік.

1978 р., квітень – у селищі відбувся обласний семінар для секретарів райкому комсомолу по організації соцзмагання по виконанню соцзобов’язань п’ятирічки.

1978 р., листопад – М.-Коцюбинське відділення Держбанку посіло перше місце у Всесоюзному змаганні за третій квартал 1978 р.

1980 р., серпень – М.-Коцюбинське відділення «Сільгосптехніка» за високі показники у змаганні нагороджено перехідним Червоним прапором Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради.

1980 р., листопад – Ющенко Микола Васильович, комбайнер ксп. ім. Войкова, занесений на обласну Дошку Пошани.

1981 р., серпень – на базі групи народного контролю при М.-Коцюбинській селищній раді відбувся обласний семінар груп народного контролю.

1981 р., вересень – у селищі побувала туристична група з Східно-Чеської області Чехословацької республіки.

1982 р., червень – бронзовою медаллю ВДНГ СРСР нагороджено механізатора
ксп. ім. Войкова Михайла Трохимовича Сердюка.

1982 р., жовтень – Грамотою Міністерства освіти СРСР нагороджений Олексій Григорович Брик. У січні 1984 року нагороджений грамотою Міністерства освіти УРСР.

1983 р., лютий – шкільний духовий оркестр нагороджений Дипломом ВЦРПС, Міністерства культури СРСРС та ЦК ВЛКСМ за активну участь у пропаганді патріотичної пісні.

1983 р., травень – М.-Коцюбинську школу нагороджено вимпелом ЦК ДТСААФ України за активну участь у пошуковій експедиції «Літопис Великої Вітчизняної війни».

1984 р., лютий – за вирощування високих врожаїв картоплі на обласну Дошку Пошани занесено  ксп. ім. Войкова.

1985 р, лютий – за досягнення високих результатів у всесоюзному змаганні за 1984 р. трудівники ксп. ім. Войкова нагороджені перехідним Червоним прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ.

1985 р., червень – у селищі відбулось районне оборонно-спортивне свято «День ДТСААФ».

1987 р., січень – у ксп. ім. Войкова працювала знімальна група Центрального телебачення, яка вела зйомки відгодівельного комплексу ВРХ та інших господарських будівель.

1989 р., 23 лютого – після відвідування м. Славутича Генеральний секретар ЦК КПРС 
 М. С. Горбачов зупинився в селищі біля пам’ятника В. І. Леніна.

1989 р. – під час перебування на Чернігівщині в селищі побував Голова Ради Міністрів УРСР         В. Масол.

1989 р. – під час перебування на Чернігівщині в селищі побував другий секретар
ЦК КП України Соколов.

1990 р. – депутатом обласної ради обрано Рогового Івана Петровича – керівника
М.-Коцюбинського ремонтно-транспортного підприємства.

1990 р., жовтень – сількор Зеляк Микола Омелянович з смт. Михайло-Коцюбинське занесений до Книги Пошани районної газети з нагоди 60-ччя газети.

1991 р., вересень – Перший секретар ЦК КПУ С. І. Гуренко під час перебування на Чернігівщині відвідав смт. М.-Коцюбинське.

1992р. , лютий – селище відвідали гості з Японії – професори Хіросімського університету ядерної бомби, які вивчають вплив номізуючого випромінення на живий організм та щитоподібну залозу.

1992 р., липень – комбінат «Народні промисли» відкрили у селищі фірмовий магазин.

1992 р., серпень – кожен рік у Будинку культури проходить районне свято, присвячене Дню Незалежності України. У 1998 р. були проведені урочистості з нагоди Дня працівників освіти та Дня працівників сільського господарства. У квітні 2001 року відбувся творчий звіт Чернігівського району, присвячений 10-й річниці Незалежності України, де 600 аматорів представляли 140 колективів художньої самодіяльності. 9 лютого 2002 року відбувся районний захід по політичній презентації виборчого блоку «За Єдину Україну». У серпні 2002 року – серпнева районна педконференція.

1993 р., травень – механізатор з ксп. ім. Войкова В. В. Потапенко став делегатом Всеукраїнського з’їзду представників колективних сільськогосподарських підприємств.

1993 р., липень – у селищі відкрився магазин «Полісся».

1993 р., жовтень – у селищі відбувся районний урочистий мітинг з нагоди 50-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

1996 р., січень – виконком селищної ради нагороджений Почесною грамотою райдержадміністрації за своєчасний збір платежів від населення.

1997 р., січень – за підсумками 1996 р. виконком М.-Коцюбинської селищної ради визнано переможцем у змаганні сільських та селищних рад за роботу соціально-культурних закладів.

1997 р., червень – на святі випускників школи були присутні голова облради та облдержадміністрації П. Д. Шаповал та голова райдержадміністрації
О. П. Полковниченко.

1997 р., грудень – у школі відбулось районне новорічне свято для дітей-сиріт, напівсиріт, інвалідів, із малозабезпечених сімей, обдарованих школярів району, організоване за сприянням райдержадміністрації та райради. У серпні 1998 року для цих дітей було проведено районне свято «Здрастуй, школо!» за участю керівників району та народного депутата України                   П. І. Устенка.

1998 р., квітень – районна газета друкує матеріал про терапевта М.-Коцюбинської лікарні Ніну Іванівну Поліщук, майстра з вишивки та писанкарства.

1999 р., лютий – учениця Олена Штупун зайняла перше місце у молодіжній віковій категорії (10-16 років) на обласному конкурсі на кращі поетичні та прозові твори.

2001 р., жовтень – голова облдержадміністрації М. П. Бутко, керівники райдержадміністрації і райради були присутні на урочистому засіданні у Будинку культури з нагоди дня працівника освіти.

2001 р., 27 грудня – в урочистій обстановці голова ОДА М.П.Бутко та голова ЧРДА
В. А. Сидоренко вручили учням школи автобус та спортивний інвентар.

2002 р., 12 січня – у центрі селища, на площі біля Будинку культури, відбулась культурно-розважальна програма по святкуванню Нового року за старим календарем.

2002 р., лютий – в смт. М.-Коцюбинську відбулось виїзне засідання колегії Чернігівської РДА, яку вів голова райдержадміністрації В. А. Сидоренко.

2002 р., 1 вересня – М.-Коцюбинська середня загальноосвітня школа стала гімназією. На урочистостях був присутній голова ЧОДА  М. П. Бутко та голова ЧРДА В. А. Сидоренко.

2002 р., 22 вересня – на стадіоні відбулись фінальні змагання обласних літніх спортивних ігор.

        

             Записи до Літопису М.-Коцюбинської територіальної громади
                                                         2003 - ....рр.
      

        В 2003 році Чернігівський район відзначав свій ювілей - 80-ти річчя з часу створення. До цієї дати районна газета «Наш край» в рубриці «80 золотих сторінок» друкувала матеріали з історії населених пунктів сільських рад району. Ці матеріали підбиралися сільським активом разом з краєзнавцями. Робота по підготовці матеріалів мала своє продовження.                                                                                                                                                       
       Напередодні свята територіальним громадам були урочисто вручені великі за форматом, гарно оформлені книги – Літописи. Згодом надійшло Положення про Літопис, в 2003 році над Літописом працювали Шило Н.З. – селищний голова  та Поліщук О.В. – соціальний працівник з питань сім’ї та молоді, з 2004 року обов’язки відповідального за ведення Літопису були покладені на бібліотекаря Шовкун І.В., комп’ютерний набір здійснювала секретар селищної ради Ворох Н.В. Протягом року збираються записи про події, що відбуваються в громаді, а наприкінці року текст запису виноситься на обговорення сесії селищної ради. Так розпочалося літописання селища М.-Коцюбинське.
                                                                
                                                                   2003
      
             Відзнаки

Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної ради нагороджено            
М. - Коцюбинську селищну раду (лютий).

Почесною грамотою обласної ради  з врученням пам’ятного знака нагороджені: Шило Н.З. – селищний голова М. –Коцюбинської селищної ради (березень); Ворох Н.В. – секретар 
М.-Коцюбинської селищної ради (березень); Буйденко В.Р. –директор Чернігівського ДП «Райагролісгосп»  (вересень).

Почесною грамотою облдержадміністрації  нагороджені  : Горбач В.Я. – пенсіонер, голова колгоспу ім. Войкова, депутат Верховної Ради  Х-ХІ скликання (1980-1989 років) (березень); Скоробагатий М. Ф. – механізатор ПОП ім. Войкова (листопад).

Подякою облдержадміністрації нагороджено: Божка Г.М. – директора  М. -Коцюбинської гімназії (березень).

Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради  нагороджені: Поліщук Н.І. – лікар М. –Коцюбинської лікарні (червень); Ворох Л.В. – старша сестра М. –Коцюбинської лікарні (червень).

Почесною грамотою районної ради нагороджений: Загривий А.І. – депутат
 М. - Коцюбинської селищної ради, начальник відділення райтелекому (грудень).

Почесною грамотою райдержадміністрації нагороджені: Березинець І.Я. – завідуючий епідвідділом райсанепідемстанції (березень); Горбач В. Я. – пенсіонер, голова колгоспу 
ім. Войкова, нагороджений орденом  Леніна, Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани», депутата Верховної Ради двох скликань (1980-1989 років), (березень); Климчук О.Л. – директор ПОП ім. Войкова  (серпень); Буйденко В.Р. – директор дочірнього підприємства «Чернігіврайагролісгоспу»(березень); Божок Г.М. –директор М. –Коцюбинської гімназії (жовтень); Ковера М.М. – пенсіонер , заслужений механізатор УРСР, (березень); 
Кравченко В.Н. – водій Чернігвського ДП райагролісгоспу (вересень).

Інші грамоти та дипломи: нагороджена Полуян Жанна  - учениця 6-А класу
 М. –Коцюбинської гімназії грамотою редакції «Вечірній Донецьк», журналу «Молодь Донбасу» за зайняте призове місце у дитячому літературному конкурсі ім. С. Когана.
                   
           Робочі зустрічі та гості громади

27 травня – відбулась зустріч жителів селища з депутатом Верховної Ради УкраЇни по виборчому округу № 207 Атрошенком Анатолієм Владиславовичем.

12 серпня - семінар молодіжних лідерів і провідних спеціалістів районного центру соціальної служби для молоді.

21 серпня - заступник голови облдержадміністрації Фаль В.П. ознайомився з роботою 
М.-Коцюбинської лікарні, районного Будинку культури, гімназії під час виїзної наради завідуючих райво, завідуючих відділами культури, головних лікарів районних лікарень.                                                                                                             

16 червня, 1 жовтня, 18 грудня – проведено семінари-практикуми для сільських голів Куликівського району; секретарів сільських, селищних рад Бахмацького, Корюківського, Бобровицького, Городнянського районів; секретарів міських селищних рад області. В роботі семінарів взяли участь: Смаглюк Анатолій Петрович, керівник апарату райдержадміністрації, Міняйло Василь Григорович, заступник начальника оргвідділу облдержадміністрації, Антоненко Олег Павлович, заступник начальника оргвідділу обласної ради, Скрипка Володимир Нестерович, заступник директора Центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, Куприяненко Тамара Іванівна, начальник навчально-організаційного відділу Центру підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.

1 вересня -  під час робочої поїздки по Чернігівському району відбулась робоча зустріч з першим заступником голови облдержадміністрації Гущенком В.О. та головою райдержадміністрації Сидоренком В.А.

27 серпня - в Будинку культури відбулася районна учительська конференція.              

1 вересня - під час робочої поїздки по Чернігівському району відбулась робоча зустріч з першим заступником голови облдержадміністрації Гущенком В.О. та
головою райдержадміністрації Сидоренком В.А.      

8 вересня - робоча зустріч з головним консультантом - інспектором
Адміністрації президента України по Чернігівській області Шепетіним О.В.

21 грудня - М.-Коцюбинська районна лікарня пройшла акредитацію. Міністерська акредитаційна комісія видала сертифікат першої акредитаційної категорії.

               Знакові події та масові заходи

13 січня - на площі селища відбулося театралізоване свято «Щедрий вечір, добрий вечір».

19 січня - колектив художньої самодіяльності взяв участь у святкуванні свята «День села» в селі Пльохів.

11 лютого - відбулися загальні збори громадян селища.

7 березня - в Будинку культури проведено урочисте засідання та святковий концерт до Міжнародного Жіночого Дня 8 Березня.                                                                           

16 березня - команда юних інспекторів дорожнього руху «Жезл»
М.-Коцюбинської гімназії стала переможцем обласного туру сьомого Всеукраїнського конкурсу КВК ЮІР, призер зонального туру в місті Суми (квітень), переможці двадцять сьомого обласного огляду-конкурсу роботи загонів ЮІР в місті Чернігові (червень), учасники двадцять сьомого Всеукраїнського конкурсу ЮІР в АР Крим «Артек».

8 травня - в Будинку культури проведено вогник для ветеранів Великої Вітчизняної війни та вдів загиблих  в роки війни.

9 травня - до Дня Перемоги біля Меморіалу Загиблим воїнам проведено мітинг-реквієм, на площі селища відбувся святковий концерт.

1 червня – біля Будинку культури організовано дитяче театралізоване свято до Міжнародного Дня захисту дітей.

14 червня - в Будинку культури проведено вогник до Дня медичного працівника для працівників М.-Коцюбинської лікарні.

28 червня - на стадіоні селища відбулося святкування  «Дня селища», у програмі  взяла участь молодіжна  делегація з села Ковпита.

15 липня - на тракторному стані ПОП  ім. Войкова проведено свято «Першого снопа».

23 серпня - проведено районне свято до Дня Незалежності України за участю 46 територіальних громад, промислових підприємств району, на площі селища відбулася святкова виставка-ярмарок, на стадіоні селища пройшли спортивні змагання команд з футболу, в Будинку культури відбулося урочисте засідання, присвячене 12 річниці Незалежності.

15 грудня - приватний підприємець Зацерковний В.І. відкрив магазин-бар «Вікторія».

27 грудня - відкриття районної новорічної ялинки в селищі.

31 грудня - Новорічне свято, бал-маскарад в приміщенні Будинку культури.

Протягом року народилося 11 дітей.
За рік відсвяткували весілля 16 пар.

        Делегації від громади

21 березня - делегація громади взяла участь у святкуванні 80-річчя Чернігівського району, яке проходило в  обласному драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка.

7 травня - учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури взяли участь у районному святкуванні Дня Перемоги  в селищі Олишівка.

12 червня - делегація працівників лікарні відбула на святкування Дня медичного працівника у місто Чернігів.

20 вересня -  ветерани селища взяли участь у святкуванні Дня визволення Чернігівщини в селі Хмільниця.

1 жовтня -  вчителі  М.-Коцюбинської гімназії відбули на  районне  свято, присвячене  Дню учителя, в місто Чернігів.

15 листопада - делегація працівників сільськогосподарського підприємства ім. Войкова прийняла участь в районному святі до Дня працівника сільського господарства в місті Чернігові.

             Спортивна першість

9 січня - у першості Чернігівського району з лижних гонок учні  М.-Коцюбинської гімназії зайняли загальнокомандне друге місце, в особистому  заліку перше місце розділили  Зеляк Віталій (88-89р.н.), Сапон Віктор (90-91р.н.).          
          
 24-26 січня - перше місце в змаганнях з лижних гонок, за програмою ІІІ зимових юнацьких спортивних ігор Чернігівщини, зайняв учень  М.-Коцюбинської гімназії Зеляк Віталій, перше та друге місце зайняла Піпкун Ірина, третє місце – Агієнко Анна.

Лютий - перше місце в ІІІ юнацьких спортивних іграх України з лижних гонок в місті Харкові зайняв Артьомін Дмитро, перше місце в ІІІ юнацьких спортивних іграх України з біатлону, спортивна база Тисовець, зайняв Артьомін Дмитро.

11 лютого - в першості Чернігівського району серед школярів по баскетболу перше місце зайняла команда гімназії.             
  
18 березня - в районних змаганнях з волейболу ІІ місце зайняли учні гімназії.
     
 22 квітня - на змаганнях з футболу серед школярів району учні гімназії зайняли ІІ місце.

16 вересня - на місцевому стадіоні організовані спортивні змагання з легкої атлетики, на яких перемогу здобула команда гімназії.

 27-29 вересня - на відкритій першості Чернігівської області з СФП та ЗФП лижників, перше місце зайняв Проскурничий Олександр, друге місце – Піпкун Ірина.
 
7 жовтня - в першості Чернігівського району з легкоатлетичного кросу третє місце зайняв Проскурничий Олександр.

                  Про нас писали

В районній газеті «Наш край» надруковано:

Адруг Г. Місія добра в М.-Коцюбинському : [стаціонарне відділення для соціальної реабілітації одиноких людей] / Ганна Адруг // №№ 1-2. – 1 січ. : фотогр.

Адруг Г. У теплій хаті людським теплом зігріті… : [про Наталію Божок – головного лікаря] / Ганна Адруг // Наш край. – №№ 1-2. – 1 січ. : фотогр.

 Хрипкова О. Будні Ганни Руденок : [директора ТОВ «Марія», вишивальницю]
// №№ 3-4. - 4 січ.

Адруг Г. Музей розповідає і об’єднує : [династія Горбачів, які завідують історико-краєзнавчим музеєм] // №№ 25-26. -  21 берез.

Сергієнко Г. Мріяв бути тренером… : [про вчителя фізичного виховання Миколу Петровича Кириєнка] / Г. Сергієнко // №№ 25-26. – 21 берез. : фотогр.

Тут збуваються сміливі мрії : [М.-Коцюбинська гімназія] // №№ 25-26. – 21 берез. : фотогр.

 Бажанова Н. Згадаймо друзі ту війну : [життєвий шлях та спогади про воєнні роки 
А. С. Пономарьової, О. А. Плуток] // №№ 39-40. -  8 трав.

Адруг А. Сім красунечок з найкращими мамами : [в районному конкурсі «Міс Дошкільняночка» Аліна Сластьон стала «Міс Співаночкою»] // №№ 35-36. -  26 квіт.

Хрипкова О. Фірма Лалуків віників не в’яже / Оксана Хрипкова // №№ 37-38. - 1 трав. : фотогр.

 Бутко В. Де успіх – шукайте жінку : [директор фірми «Марія» Г. М. Руденок] //
№№ 43-44. -  24 трав.

Шматок Л.Будуть істориками і менеджерами : [бліц-інтерв’ю з випускниками   
М.-Коцюбинської гімназії] // №№ 45-46. -  31 трав.

Божок Г. Люби і примножуй : [екологічне виховання в гімназії] // №№ 45-46. -  31 трав.

Суржик Л. Мала академія Михайла Лугини : [про вмілі руки городника] // №№ 47-48. - 6 черв.

 Адруг Г. Святкували весело, пригощали щедро : [святкування Дня Незалежності] // №№ 69-70. - 23 серп. 

Адруг Г. Вже серця у класи рвуться : [педагогічна районна конференція] // №№ 71-72. - 30 серп.

Буйденко В. Сьогодні і завтра райагролісгоспу / Віктор Буйденко // №№ 77-78. – 20 верес. : фотогр.

Багатюк Ю. « Бібліотека – це цікаво» : [Центральна дитяча бібліотека] / Юлія Багатюк //  №№ 79-80. – 27 верес. – С. 5.

Адруг Г. Зігріті душевним теплом : [про М.-Коцюбинське стаціонарне відділення по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян] // №№ 89-90. - 1 листоп.
                                                            

Немає коментарів:

Дописати коментар