Translate

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Літопис М.-Коцюбинської громади за 2013 рік

                                                 2013
                      Відзнаки

              Національний проект України «Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування». Загальнонаціональний проект має за мету вшанування лідерів місцевого самоврядування, обмін досвідом, відкриття нових імен кращих управлінців та висвітлення інноваційних підходів у керуванні громадою. За вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування та зміцнення української державності М.-Коцюбинська селищна рада нагороджена  грамотою та відзнакою «За розвиток місцевого самоврядування», Книгою Пошани.  Грамоту  вручено голові селищної ради Завальному Миколі Васильовичу  (6 грудня ) в місті Києві в Будинку прийомів Уряду  Президентом  Клубу голів громад Олександром Омельченком.  Інформацію про лауреатів проекту зібрано в однойменному презентаційному виданні  «Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування» випуск  п’ятий , завдяки якому читач має змогу ознайомитися  з діяльністю понад ста представників місцевого самоврядування, які за результатами проведення щорічного конкурсу  стали кращими.
              В Чернігівському районі в 2013 році лауреатами проекту стали дві ради  :
М.-Коцюбинська селищна  та Улянівська сільська.

Травень – Почесною грамотою обласної ради  та нагрудним знаком  за багаторічну сумлінну працю на теренах культури нагороджено директора  М.-Коцюбинського БК – Василенко Р. М.

Травень – Почесною грамотою департаменту обласного управління культури за активний внесок у розвиток художньої самодіяльності – Кравченка А. В., соліста М.-Коцюбинського БК.

23 червня – у ІІ турі  (обласного) щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий керівник» начальник відділу соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ЧРДА Оксана Булах (Поліщук) стала першою.

23 червня – Грамотою ЧРДА за зайняте ІІ загальнокомандне місце  в ХІІІ обласній галузевій спартакіаді 2013 року серед державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування – Завальний М. В.,  голова селищної ради.

 Червень – Почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно Марії Ребенок, яка народила й виростила п’ятеро дітей.

Червень – М.-Коцюбинська громада отримала годинник за перемогу у конкурсі «А як ви провели День довкілля»

28 вересня – Подякою ЧОДА за багаторічну сумлінну працю та з нагоди 90-річчя створення району – Сердюк О. В. , бібліотекаря відділу обслуговування ЦРБ.

29 вересня – Почесною грамотою ЧРДА та райради за патріотичне виховання молоді – голову ветеранської організації Скуратовича А. М.

Грудень – Подякою райради та ЧРДА за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування – депутата  селищної ради Загривого  А.; до дня працівника соціальної сфери – Шрам В. В. та Костюченко Т. В., молодших медичних сестер стаціонарного відділення для одиноких громадян.

4 жовтня – Грамотою управління освіти і науки ЧОДА за вагому педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівника освіти нагороджено Петрик В. М. – завідуючу комунальним  дошкільним навчальним закладом «Пролісок».

4 жовтня – премією ім. Миколи Мглинцева  в галузі освіти, затверджену Чернігівською районною радою, нагороджено Шолох В. М.  вчителя біології М.-Коцюбинської гімназії.

Листопад - у першому етапі  Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 2014» ІІІ місце посіла Світлана Ющенко  - вчитель початкових класів М.-Коцюбинської гімназії.
                    
                 Робочі зустрічі та гості громади

 25 лютого – на базі комунального ДНЗ відбулося підведення підсумків конкурсу «Кращий вихователь року» та нагородження переможців.  Лауреатом у першому турі  стала Ковган Н. І., яка отримала премію від В. Атрошенка в розмірі 300 гривень.

1 березня – схід громадян селища.

19 квітня – день обласної ради в Чернігівському районі. В М.-Коцюбинському ознайомились з діяльністю місцевих підприємств: ТОВ «Екобіопром» та ТОВ «Агрофірма «Іванівка». (Інф. в газеті)

23 квітня – виїзна розширена колегія ЧРДА, оглянули роботи дитячої творчості школи мистецтв та гімназії, відвідали М.-Коцюбинську лікарню, подивилися літературну композицію «Літературними стежками Чернігівщини», у виконанні учнів гімназії.                               

20 листопада – зональний семінар-практикум сільських та селищних голів, секретарів рад,  виконавчого комітету РДА, голів райради,  РДА. Учасники заходу ознайомились з роботою комунального підприємства «Єдність», Будинку культури та бібліотеки, відвідали дошкільний навчальний заклад, де подивилися святкове привітання  дітей з врученням короваю.(Інф. в газеті).
                      
                    Знакові події та масові заходи

В Будинку культури  відбулися : свято «Щедрий вечір»(13 січня, інф. в газеті), концерт до Дня 8-го Березня (7 Березня), районний конкурс естрадної пісні «Твій шанс»(червень).

Січень – з січня 2013 року розпочало свою діяльність комунальне підприємство «Єдність» 
М.-Коцюбинської селищної ради по обслуговуванню  водогону селища та благоустрою.

21 січня  - Чернігівська дитяча письменниця Тетяна Пакалюк  завітала до гімназії, презентувала свої книги.

25 лютого –зустріч Білоруської  делегації з учнями гімназії, біля пам’ятника Олександра Матросова  пройшов урочистий мітинг, в гімназії урок пам’яті (інф. в газеті).

22 березня – в середині дня почалася хурделиця, по телевізору передали штормове попередження. Шквали вітру зі снігом продовжувались протягом двох днів  до неділі (вечір). Снігу випало біля 40-50см.  Заметів надуло в рівні з огорожами.

Березень -  на районному етапі щорічного конкурсу «Кращий читач року», який щорічно проводить районна дитяча бібліотека, Степаненко Антон (7 кл.) зайняв ІІ місце , на обласному ввійшов в п’ятірку кращих.

6 квітня – звіт аматорських колективів Чернігівського району, в фойє БК працювала виставка народних умільців, підготовлена  районною бібліотекою, Киїнським будинком школяра та школою мистецтв (інф. в газеті). М.-Коцюбинське представляли  хоровий аматорський колектив БК, танцювальні колективи  БК та школи мистецтв, Оксана Квашніна (вокал), Кравченко Андрій (вокал).

Травень – Олена Шахназарян (17 років) стала призером першого обласного дитячого літературного конкурсу ім. Станіслава Реп’яха.

9 травня – урочистий мітинг, святковий концерт до Дня Перемоги.

1 червня -  хоровий народний аматорський колектив «Джерело» М.-Коцюбинського БК взяв участь в святкових заходах з нагоди дня міста Славутича і отримав подяку від мера міста.

27 червня – в БК урочистості до Дня Конституції, завітали представники адміністрації : Ганжа М. М., Литвин М. Б., Гаєвська Л. О.(інф. в газеті).

27 червня – відкриття пам’ятника «Невідомого солдата» (інф. в газеті).

23 серпня – в День державного прапора в М.-Коцюбинському вперше урочисто підняли  місцевий прапор (замітка в газеті).

29 серпня – відкрито Почесні Дошки пам’яті  голові колгоспу ім. Войкова Горбачу В. Я. та колгоспникам - орденоносцям (замітка в газеті) .

29 вересня – День селища. День визволення селища. На свято завітали гості з Білорусії  та Росії. Біля Меморіального комплексу відбувся урочистий мітинг. В бібліотеці  пройшов урок мужності. В Будинку культури виступили артисти обласного філармонійного центру,  в фойє розгорнулась виставка майстрів, книжкова виставка, підготовлена працівниками бібліотеки та школи мистецтв. Біля БК розігрувалась безпрограшна святкова лотерея,  працював дитячий розважальний комплекс, велася роздрібна торгівля. (інф. в газеті).

15 листопада – в М.-Коцюбинському БК урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства (інф в газеті). У фойє розмістилась виставкова експозиція дитячої творчості, творів народних умільців, книжкова виставка. У глядацькій залі відбулась офіційна частина та концерт народного артиста України Івана Поповича.

4-10 грудня – тріо «Калинове диво» ( Н. Дешко , О. Лактін, К. Кудрик)  БК , з вінком українських народних пісень представляли Україну в Татарстані. (Інфор. в газеті).

27 грудня – традиційне відкриття Новорічної ялинки.

М.-Коцюбинська гімназія:

Лютий – на базі гімназії проведено обласний семінар з біології.

Лютий – на районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт  школярів  МАН перемогу одержав  Д. Ярошенко – ІІІ місце.

5 квітня - за підсумками районного етапу конкурсу «Віват-інтелект» команда гімназії отримала І місце, а до обласної збірної потрапили три учні гімназії  і зайняли ІІ командне місце.

23 квітня – під час роботи  виїзної колегії  РДА драматичний гурток «Джерельце» показав літературно-музичну композицію «Літературними стежками Чернігівщини».

Березень – на районному етапі конкурсу «Таланти багатодітної родини» Сірий В.  в оригінальному жанрі посів І місце та став учасником обласного етапу.

 Квітень – в спортивних змаганнях «Олімпійське лелеченя» команда гімназії (6 кл.) стала переможцем в районі і вийшла на четверте місце по області. Класний керівник  Левченко Н. О., тренер – Кирієнко М. П.

17 травня – НМЦ ЦЗ та БЖД спільно провели заходи по пропаганді безпеки на воді. Дирекції гімназії вручено подяку.

21 травня – на обласному конкурсі загонів ЮІР ІІ місце зайняла команда гімназії.

Вересень – відбувся районний семінар з фізики та інформатики.

Жовтень – районний семінар вчителів початкових класів.

11 листопада - урок пам’яті   в М.-К. гімназії присвячений 95 річчю закінчення світової війни. На свято запрошені  вчені Чернігівського Інституту етнології, історії та правознавства (інф. в газеті).

24 грудня –   учні гімназії  відбули до обласного драмтеатру на церемонію  відзначення кращих учнів району за наслідками навчання та результатами олімпіад. Шпаку Іллі (10кл.) у номінації «Ерудит» вручено комп’ютер.  

В районних олімпіадах з базових дисциплін та конкурсах Петра Яцика і Шевченка учні гімназії зайняли 36 призових місць : дев’ятнадцять перших, десять других, сім третіх.

 В обласних олімпіадах з базових дисциплін перемогу отримали : Сбоєв Р. (10 кл.) укр.мова – ІІІ місце; Новик Т. (10 кл.), Шпак І. (9 кл.) біологія – ІІІ місце; Ковган Я.(10 кл.) географія – ІІІ місце; Шпак І. ( 9 кл.) техн. праця – ІІІ місце; Двойжон А.  (11 кл.) комп’ютерні технології – ІІІ місце; Ярошенко Д. (11 кл.) фізика – ІІІ місце.

Школа мистецтв:
13 березня –  обласний конкурс гри на духових інструментах, Янченко А. та Ковган А. зайняли ІІІ місця.

17 квітня – обласний конкурс-виставка робіт з образотворчого мистецтва в Чернігівській дитячій музичній школі, Цехмістер А. посіла ІІІ місце.

Жовтень  Всеукраїнський етап конкурсу  «Я хочу жити в якісному світі», Ланьо М.-М. ( 12 р.)  зайняла І місце.

Протягом року :

 Народилася 31 дитина, з них 13 дівчаток, 18 хлопчиків.
За рік відсвяткували весілля 8 пар.
Померло – 49. 
Зеляк Андрій Якович , працював головою селищної ради, головним бухгалтером в колгоспі ім. Войкова та лісгоспі.
Стан населення на 01.01.2014р. – 2929 .
                            
                             Делегації від громади

Січень – у Міжнародному виставковому центрі м. Києва відбулися традиційні регіональні збори ради товариства «Чернігівське земляцтво», участь у яких брали представники селища:                   Ворох Н. В. та Завальний М. В.

8 травня – на святкуванні Дня Перемоги в селі Ведильці   М.-Коцюбинська громада  представила краєзнавчі матеріали, зібрані працівниками бібліотеки та експонати краєзнавчого музею. Хоровий колектив БК був задіяний в концертній програмі.

24 серпня – на районному святі, приуроченому 90-річчю створення Чернігівського району та Дню Незалежності, М.-Коцюбинська громада презентувала виставковий комплекс, присвячений відомим людям селища та трудовій славі працівників сільськогосподарської галузі. Хоровий колектив взяв участь у відкритті «Алеї героїв» та святковому концерті.

28 вересня – представники організацій та установ взяли участь у святкуванні «Седнівської осені», представлені роботи майстрів Кравченко В. А.(вишивка), Шовкун О. В.(вишивка),                   Шпак Т. М.(вишивка бісером), літературний доробок Олени Печорної та Наталії Сапун, юнацька футбольна команда взяла участь у спортивних змаганнях.                                                                                                                 
Спонсори
Селищній раді: в організації загальноселищних свят постійно надає допомогу ПОП ім. Войкова, ФОП  Ригель, ФОП Костюченко, магазин «Дім.Сад.Город.»
Керівник ПОП ім. Войкова Климчук О. Л. надав допомогу по благоустрою селища та виділив 7 тисяч гривень  для виготовлення пам’ятних дошок.
На могилі «Невідомого солдата» встановлено пам’ятник, у виготовленні якого допоміг приватний підприємець Горілик з м. Чернігова.

Для поліклініки з нагоди свята Дня медичного працівника керівники підприємств ПОП 
ім. Войкова, ТОВ «Агрофірма Іванівка», ДП «Чернігіврайагролісгосп» подарували лікарні комп’ютер.

Стаціонарне відділення для одиноких громадян: до Дня людей похилого віку від Чернігівського молокозаводу «Добряна» вручено набори продуктів, від хлібокомбінату – коровай, ЧРДА – люстра, тюнер.      

                          Спортивна першість

12 січня– у спартакіаді школярів з лижних гонок  у середній віковій групі (1998-1999 р.н.) друге та третє місця зайняли Олег Сердюк та Ігор Дудко.

Лютий – в Австрії стартував черговий юніорський чемпіонат світу з біатлону. До складу юнацької збірної України ввійшли і представники Чернігівського району, категорію юніорів представив наш Василь Потапенко.

2 березня –на лижній базі м.Чернігова відбулись обласні змагання з лижних гонок, присвячені 22- им зимовим олімпійським іграм у Сочі. Відмінний результат у старшій молодшій групі 
(17 років) показала  Анастасія Сердюк, яка на дистанції 3 км взяла ІІ місце.

16 березня -  у шкільній спартакіаді з баскетболу команда гімназії зайняла ІІ місце.

Травень -  у спартакіаді школярів з волейболу команда гімназії (хлопці) посіла І місце.

19 жовтня – районна спартакіада школярів. Переможці в окремих видах (метання м’яча) –Олександр  Хабел, Катерина Крижановська.

2 листопада – спартакіада школярів: крос. В особистому заліку у середній віковій категорії здобув перемогу Віталій Ільченко, з результатом 3,26 хв. В командному заліку ІІ місце за гімназією.

7 грудня – районна спартакіада школярів. Змагання з допризовної підготовки.  Підтягування – І місце  у Сбоєва Романа з результатом 35 разів.
Команда гімназії перемогла у перетягуванні канату і зайняла ІІ загальнокомандне місце.
                          
                              Про нас писали

Михайло-Коцюбинська  селищна рада Чернігівського району, Чернігівської області  //  Україна від краю до краю. Місцеве самоврядування : довідково-бібліографічне видання. – 5- те вид. / упоряд. Г. Захарченко, Р. Захарченко ; ред. А. Бовсунівська. – К. : Укр-ий вид-ий  центр «Галактика С», 2013. – 211 с. - С.100.

В районній газеті  «Наш край» надруковано.
Матеріали розміщено в хронологічному порядку.                                                               

Пирог А. Орієнтуємося на створення дієздатної громади» : [в М.-Коцюбинському реалізується проект ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», результатом якого в лікарні замінено вікна на пластикові на суму 180 тисяч гривень, всього 78 вікон] / Алла Пирог // Наш край . – 2013. - №№ 13-14. - 16 лют. – С. 3.                                                                                                                            
Пирог А. Вклонилися воїнам і українці і білоруси / Алла Пирог // Наш край. – 2013. - №№ 15-16. - 23 лют. – С. 1.

Пирог А. 8 Березня в терцентрі / Алла Пирог // Наш край. -  №№ 21-22. - 16 берез. – С. 2        

Сердюк О. Сузір’я генія : [земляки - лауреати Шевченківської премії]  / Олена Сердюк // Наш край . – 2013. -  №№ 23-24. - 23 берез. – С. 12.        

Полевик Г. Ліпили вареники й плели коси / Галина Полевик // Наш край. – 2013. - №№ 25-26. - 30 берез. – С. 7.

Полевик Г. Бібліотекарі визначили кращих : [конкурс «Найкращий читач району] / Галина Полевик //  Наш край. – 2013. - №№ 27-28. - 6 квіт. – С. 6.

Петровська Н. Духовна краса, втілена у творчості / Ніна Петровська // Наш край. – 2013. - №№ 29-30. - 13 квіт. – С. 1 ; 6.

Пирог А. «Ерудити» підтвердили назву команди: віват-інтелект : [команда «Ерудит» з
М.-Коцюбинського переможець районного етапу] / Алла Пирог // Наш край. – 2013. -  №№ 29-30. - 13 квіт. – С. 7.

Скуратович А. Почесний громадянин селища М.-Коцюбинське / Анатолій Скуратович // Наш край. – 2013. - №№ 31-32. -19 квіт. – С. 4.

Горобець С. Спартакіада школярів. Волейбол  / Сергій Горобець // Наш край. - 2013. - №№ 37-38. - 9 трав. – С. 5.

Бушай Н.  Ллється пісня : [хор «Джерело»] / Наталія Бушай // Наш край. – 2013. - №№ 39-40. - 18 трав.- С.1 ; 3.

День довкілля пройшов на «ура! Всі раді роботі : велике й маля» : [селищна рада подала фото на конкурс]  // Наш край. – 2013. - №№ 41-42. - 25 трав. – С. 12.

- Тепер завжди йтимемо в ногу з часом : перемога в конкурсі : [фотоконкурс по благоустрою села] //  Наш край. – 2013. - №№ 45-46. - 8 черв. - С. 1.

Подяка від Славутицького мера : [народний аматорський хоровий колектив «Джерело»  взяв участь у святкуванні Дня міста Славутича] // Наш край. – 2013. - №№ 45-46. - 8 черв. – С. 3.

 Мухіна К. …І просто красуня : [Оксана Булах ( Поліщук) стала переможцем у першому турі (область) Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у номінації «Кращий керівник»] / К. Мухіна // Наш край. – 2013. - №№ 49-50. - 22 черв. – С. 3.

Бушай Н. Процвітання нашого краю, держави та її народу сьогодні прагнуть усі : [до Дня Конституції] / Наталія Бушай // Наш край. – 2013. -  №№ 51-52. - 28 черв. – С. 3.

Пирог А. Вшанували пам'ять невідомого солдата : [відкриття пам’ятника «Невідомого солдата»] / Алла Пирог // Наш край. – 2013. - №№ 51-52. - 28 черв. – С. 2.

Петровська Н.  Соціальне партнерство: матеріальні й духовні цінності : [в літературній вітальні «Невичерпна душі криниця» взяла участь Олена Печорна, яка презентувала  книгу  «Кола на воді»] / Ніна Петровська // Наш край. – 2013. - №№ 59-60. - 27 лип.- С.3.

Пирог А. Горді за свою державу, за свій край : [підняття прапора М.-Коцюбинської громади] / Алла Пирог // Наш край. – 2013. - №№ 67-68. - 24 серп. – С. 1.

Мухіна К. У М.-Коцюбинському  встановлено меморіальні дошки відомим людям / Катерина Мухіна //  Наш край. – 2013. - №№ 69-70. - 31 серп.- С. 2.

Бушай Н. Нехай вам буде затишно: 18 пацієнтів М.-Коцюбинського центру соціальних послуг приймали гостей / Наталія Бушай  //  Наш край. – 2013. - №№ 79-80. - 5 жовт. – С. 1.

Петровська Н. За пам'ять про мого батька спасибі вам усім : [святкування Дня визволення селища, Дня селища] / Ніна Петровська // Наш край. – 2013. - №№ 79-80. - 5 жовт. - С. 4.

Петренко Н. Зустрілися з ветеранами праці / Ніна Петренко // Наш край. – 2013. - №№ 79-80. -  5 жовт.- С. 5.

Пирог А. Эту песню не задушиш не убъешь…: [ у М.-Коцюбинському культивують кращі традиції молодіжної спілки] Алла Пирог // Наш край. – 2013. - №№ 85-86. - 26 жовт.- С. 5.

Свєтлая М. Чернігівський район попереду й подарунки наші… : [учні школи мистецтв переможці конкурсу «Я хочу жити в якісному світі»] / Міла Свєтлая // Наш край. – 2013. - №№ 87-88. - 2 листоп. –С.12.

Петровська Н. « Приміряли» капелюхи від де Боно і «розставляли» парти : [конкурс « Учитель року- 2014». За підсумками першого етапу Світлана Ющенко, вчитель початкових класів, посіла ІІІ місце] / Ніна Петровська // Наш край. – 2013. - №№ 89-90. – 9 листоп. – С.1 ; 5.

Свириденко М. Заради власної безпеки : [представники МНС провели навчальну евакуацію та гасіння пожежі в М.-Коцюбинській гімназії ] / Марина Свириденко, Дарина Чемерис // Наш край. – 2013. –№№ 89-90. – 9 листоп. – С. 5

 Петренко Н. Уклін усім, хто любить землю й ростить хліб : [в Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівника сільського господарства] / Надія Петренко // Наш край. – 2013. –№№ 91-92. - 15 листоп. – С. 2. 

Петровська Н. Інспектор, бібліотекар ще й пасічник : [60 років пропрацював Микола Биковець в сільськогосподарському підприємстві ім. Войкова] / Ніна Петровська // Наш край. – 2013. - №№ 91-92. – 16 листоп. – С. 4.

Степова В. Ветерани М.-Коцюбинського вшановують пам'ять Георгіївських кавалерів :
 [в М.-Коцюбинській гімназії пройшов урок пам’яті, присвячений  Першій світовій війні] / Валентина Степова // Наш край. – 2013. - №№ 91-92. – 16 листоп. – С. 7.

Пирог А. Зональний семінар-практикум відбувся в М.-Коцюбинському : [сільські та селищні голови, секретарі рад, виконавчий апарат РДА й райради, голови райради та РДА відвідали селище, ознайомились з роботою комунального підприємства «Єдність», дошкільного навчального закладу, Будинку культури та бібліотеки ] / Алла Пирог // Наш край .- 2013. – №№ 93-94. – 23 листоп. - С. 2.

Мухіна К. У день скорботи й жалю : [вшанування жертв голодомору в бібліотеці] / Катерина Мухіна // Наш край. – 2013.- №№ 93-94. – 23 листоп .- С. 5.

Немченко А. Екскурсія в минуле / Анна Немченко //  Наш край . – 2013. - №№ 97-98. – 7 груд . – С. 6.

Солодашко Н. Стали номінантами міжнародного конкурсу : [учні школи мистецтв А. Деркач та    М. Демченко] / Наталка Солодашко // Наш край .- 2013. - №№ 97 -98. – 7 груд. – С. 3.


День НезалежностіНародознавча кімната М.-Коцюбинської гімназії

Зустріч в гімназії з письменниками Василем Буденним та Олексієм Бриком

Спортивні змагання в гімназіїТетяна Пакалюк з учнями 

Відзначення кращих учнів гімназії 
Відкриття Новорічної ялинкиНемає коментарів:

Дописати коментар