Translate

вівторок, 13 червня 2017 р.

Глядиковський Леонід Герасимович

160 років від дня народження
                        (13 червня 1857 – 1915 рр.)

               Земський лікар Козлянської медичної дільниці. Навчався у Київському університеті імені  Святого Володимира, а після навчання, з травня 1884 року був призначений лікарем медичної дільниці в село Козел, де й працював на цій посаді  до 1914 року. Лікар Глядиковський проводив прийом хворих і в амбулаторії села Андріївка.  
                Леонід Герасимович чудово знав село і насущні проблеми його жителів. Він часто скаржився  на недосконалість лікування, але робив усе можливе, щоб допомогти пацієнтам. Неодноразово зʼявлялася нагода перейти в місто, але він не проміняв скромного статусу земського лікаря на вигоди міського життя.                                        Сільський інтелігент і патріот, переймався   не лише   медичним обслуговуванням на селі. Його цікавив також стан освіти. Особливу увагу він виявляв до народних училищ,  багато років був членом повітової училищної ради і до кінця життя захищав інтереси вчителів.  Був опікуном Андріївського 2-класного училища і Козлянського земського училища. Завжди опікувався п'ятьма – шістьма школами. Часто бував в школах, учні чекали на нього, бо Глядиковський привозив в подарунок книжки. Він виділяв зі своєї скромної зарплати кошти  й для організації народних читалень.
            В 1897 році в селі Козел з'явилася (одна з перших в повіті) бібліотека, Леонід Герасимович погодився взяти на себе  обовʼязки бібліотекаря.
             Коли забракло сил  належним чином виконувати цю величезну багатопланову роботу, Леонід Глядиковський перейшов на скромну зарплату чиновника, переїхавши до Чернігова, де він пропрацював лише один рік.
                                                                                                                      Фото: Г. С. Середенко
           
  Джерело:  Курданов А. Земський лікар Глядиковський // Наш край. – 2007. – 28 лип.
                                                                                             
                          

       

Немає коментарів:

Дописати коментар