Translate

середа, 19 липня 2017 р.

БІГ ЗАМКНЕНИМ КОЛОМ


       Чи хотілося вам бодай раз у житті зібрати усі свої проблеми, негаразди та нещастя, щоб їх позбутися? Неважливо – як, головне, аби попереду чекало нове, цілком щасливе життя. Хотілося. Можливо, навіть не раз і не два. А якщо заради цього вам запропонують «свої нещастя» продати? Комусь іншому. Чужій людині.
       Світлана Талан у своїй новій книзі «Замкнене коло» знайомить читачів з жінкою, яка понад усе хотіла зробити свою сім’ю щасливою. Ніби й нема в тому бажанні надзвичайного. Тим більше, що після смерті бабусі  Мирослава росла в інтернаті, тому, як ніхто інший, знає, наскільки важливо мати родину. Заради сина й чоловіка жінка готова гори звернути й на місце поставити, лише б мав синочок все, що хочеться, лише б жили вони у будиночку їхньої мрії. Однак щоденною працею удачу за хвіст миттєво не вхопиш, та й життя смугасте, час від часу малює смугу невдач і проблем. Хтось їх долає терпляче – крок за кроком, а комусь хочеться всього й одразу. Мирослава чекати не стала й піддалася спокусі позбутися своїх проблем, продавши нещастя іншому. Звісно ж, у магазині таку торгову операцію не проведеш, тому читач має знати, що роман «Замкнене коло» просякнутий містикою. Але такою, що хочеш – вір, а хочеш – шукай цілком фізичне пояснення. Привид померлої бабці може бути й симптомом психологічного розладу. Родинний будинок, який  не пускає інших господарів й методично їх знищує, хіба один такий? Мільйони сільських хатинок залишаються сиротами, вимирають хутори,  нема кому й могили викопати.
        Спитаєте, чим закінчився біг по замкненому колу? Прочитайте й обов’язково дізнаєтесь.  А ще пам’ятайте: світ людей насправді – крихітний. Надто крихітний. І нещастя, яке ти продав комусь, рано чи пізно повернеться у вихідну точку страшного кола. І не просто повернеться, а накриє горем у стократ болючішим.

         Насамкінець. Якщо ви вирішили, що «Замкнене коло» розраховане лишень на жіночу аудиторію, то це не зовсім так. Звісно ж, жінкам ця книга буде значно ближча, однак є серед прихильників Світлани Талан й представники сильної статі. Доказ тому: в нашій бібліотеці першим «Закнене коло» взяв до рук саме чоловік. До речі, він з нетерпінням чекає на появу нової книги Світлани Олегівни «Своя чужая жизнь», яка зовсім скоро знайде своє місце на поличках українських книгарень.

Немає коментарів:

Дописати коментар