Translate

неділя, 26 листопада 2017 р.

Свічадо пам`яті народної  В останню субботу листопада Україна і світ вшановують жертв Голодоморів.  Геноцид, вчинений більшовицькою владою проти українського народу, був помстою за прагнення до свободи та Українську революцію 1917-1921 років, кажуть сучасні історики. За офіційними даними за 1932-1933 роки загинуло 4 мільйони українців. За неофіційними — майже 10 мільйонів.

Працівники установ, підприємств та організацій Михайло-Коцюбинської ОТГ, учні місцевої гімназії зібралися, аби вшанувати жертв геноциду, вчиненого більшовицькою владою проти Українського народу. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного хреста біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто загинув від Голодомору.

Співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, краєзнавець Сергій Горобець озвучив вражаючі факти про Голодомор 1932-1933 років.

Працівники відділу обслуговування центральної районної бібліотеки представили на заході книжкову виставку під назвою «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Перші Книги  присвячені темі голодомору зʼявилися в бібліотеці на початку  девʼяностих років. Це були «Жнива скорботи» Роберта Конквеста  та  «33-й: ГОЛОД. Народна книга-меморіал». Вони користувались неабияким попитом серед читачів. З нагоди 75 –річчя вшанування Жертв голодомору в Україні провелись ґрунтовні дослідження, як наслідок, книгозбірня отримала вже достатню кількість літератури даної тематики. Оживила виставку унікальна архівна знахідка краєзнавця Андрія Курданова – документи 1934 року про спекуляції з зернохлібом, а також віршована заява колгоспника села Кархівка.

Заупокійну літію відправив настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Сергій.
Керівництво області, району, громади, всі присутні запалити свічки пам’яті в храмі Покрови Пресвятої Богородиці.Фоторепортаж Віктора Кошмала та Олени Сердюк

Немає коментарів:

Дописати коментар