Translate

субота, 26 травня 2018 р.

Вони пройшли крізь атомну біду

      Чорнобильське лихо прийшло уночі й не стало стукати в двері. Незриме, неосяжне і страшне, воно калічило долі мільйонів, але були й ті, хто став біді на заваді.
          26 квітня 2018 року в Михайло-Коцюбинській громаді вшанували ліквідаторів наслідків на Чорнобильській АЕС. Тематичні заходи відбулись одразу в кількох старостинських округах, дякували за неоціненний подвиг і в бібліотеці селища Михайло-Коцюбинське. Звертаючись до ліквідаторів, голова громади Микола Завальний зауважив, що саме завдяки цим людям ми не залишили своїх домівок і продовжуємо жити на землі своїх батькій і дідів. В знак глибокої шани та вдячності Подяки Михайло-Коцюбинської селищної ради були вручені Свириденку Михайлу Кузьмичу , Толпегіну Миколі Петровичу з Михайло-Коцюбинського, Тупиці Миколі Михайловичу ( с. Шибиринівка), Крутоусу Івану Миколайовичу та Клипацькому Миколі Миколайовичу (с.Ведильці) й Борисенку Петру Володимировичу (с. Андріївка). Ті, хто не зміг бути присутніми на заході, отримають подяки та вітання згодом вже вдома.
           Але яким би страшним не було минуле, воно – частина спільної памʼяті, котру бережуть книги. Бібліотекарі Інна Шовкун та Олена Сердюк зачитали драматичні уривки зі спогадів очевидців, уміщені в краєзнавчому виданні «Долі обпалені Чорнобилем: Чернігівський район». Музичним вітанням стали пісні у виконанні народного аматорського хору «Джерело»  Михайло-Коцюбинського Будинку культури. А щира молитва про квітучу та  щасливу Вкраїну, яку виконала учениця гімназії Дарина Шовкун, розчулила та вселила віру в райдуги нового дня.     

Немає коментарів:

Дописати коментар