Translate

четвер, 25 жовтня 2018 р.

Долі репресованих земляків. Чернігівський район. Презентація видання

  17 травня, у актовій залі Чернігівської районної державної адміністрації відбулася презентація книги «Долі репресованих земляків. Чернігівський район», яка адресована широкому колу читачів і покликана повернути пам’ять про жертв політичних репресій 1918–1952 років. Це колективна праця, авторами якої стали краєзнавці, бібліотекарі, вчителі та історики.
            Про те, як збиралися та упорядковувалися матеріали, присутнім у залі розповіли історики та краєзнавці. Ведуча заходу та автор статті бібліотекар відділу обслуговування ЦРБ Олена Сердюк. Долучився до заходу заступник голови Чернігівської райдержадміністрації (він же, за словами колективу авторів, ідейний натхненник створення книги) Андрій Курданов.
            У книжці систематизовані дані про жертв політичних репресій 1918-1952 років – людей, які були безпідставно засуджені та зазнали обмежень своїх громадянських прав та свобод. Видання містить добірку документів, що ілюструють різні аспекти досліджуваної проблематики. Також книга включає в себе списки репресованих по сільських радах та громадах Чернігівського району, витяги з архівних документів, нариси краєзнавців та вчителів про репресованих земляків. Загалом, читач зможе ознайомитися з інформацією про більше ніж тисячу осіб, які зазнали політичних репресій, починаючи від перших років радянської влади і закінчуючи другою половиною 1950-х років, коли розпочався процес реабілітації жертв терору.
          Одним з перших примірник нової книги отримали народний художник Володимир Ємець та Віктор Бураченко, рідні яких свого часу були репресовані радянською владою.


           

Немає коментарів:

Дописати коментар