Translate

субота, 28 грудня 2019 р.

Подвиг Гідності та Свободи


           Події, які відбуваються в сучасній Україні, беззаперечно увійдуть в підручники з історії – колись, згодом. Їх будуть вивчати, ретельно поділивши на параграфи, висуватимуть припущення й гіпотези, шукатимуть причинно-наслідкові зв’язки, тоді як для мільйонів сучасних українців спогади про цей період були, є і будуть літописом їхньої долі.

            21 листопада до Михайло-Коцюбинської публічної бібліотеки завітав особливий гість - патріот, безпосередній учасник Революції Гідності, батько загиблого героя Микола Миколайович . Його запросили на годину-спогад, аби нагадати односельцям про доленосний період в історії України та вшанувати героїв сучасності. Розповідь Миколи Миколайовича про листопад 2013-го та буремні події Революції Гідності виявилась настільки живою, щирою, болючою і натхненною водночас, що всі присутні мимоволі занурились у минуле. Зворушили жіноцтво спогади про єдиного сина, Героя України Івана Томилка. А вірші, котрі «народжуються» в серці Микола Миколайовича, щоб згодом «попроситися» між люди, змусили односельців і посміхатись, і зітхати в глибокій задумі. Начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Лідія Олександрівна Гаєвська подякувала Миколі Миколайовичу за виховання сина і беззастережну любов до України, теплі слова подяки висловили бібліотекарі, працівники Михайло-Коцюбинського селищного будинку культури підготували у дарунок пісні, які виконала талановита і щира Ірина Недобой. На добру згадку про зустріч лишилися світлини.         
          От лишень живі квіти, що лягли до меморіалу загиблих героїв, того дня хапали за руки вітер – рвучкий і вільний, немов українська душа…
                                                                                                                 Олена Печорна

           


Немає коментарів:

Дописати коментар